Novinka Aktualizováno 18. 4. 2024

Volvo EX30 je podle ankety Dámská autovolenka nejoblíbenější vůz českých řidiček

3 minuty čtení
Volvo EX30 je podle ankety Dámská autovolenka nejoblíbenější vůz českých řidiček

Organizátor ankety Auto mého srdce, magazín Žena v autě.cz, vyhlásil 10. dubna už popáté výsledky hlasování odborné poroty o nejlepší auto roku z pohledu žen. Volvo EX30 se umístilo na stupních vítězů a ještě více zabodovalo v hlasování veřejnosti, kde bylo s velkým náskokem první.

Cílem ankety je dle pořadatelů ocenit inovativní nově uváděné vozy na českém trhu, jež nejvíce oslovují ženské publikum. Odborná porota složená z dvanácti zkušených novinářek a známých osobností letos v únoru vybrala z 20 nominovaných vozů do zúženého kola šest modelů, u kterých se během testovacích jízd zaměřila především na praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem.

Nejmenší z vozů značky Volvo a čerstvý nováček na českém trhu s elektromobily, kompaktní crossover EX30, se umístil jako třetí. Ještě většího úspěchu dosáhlo toto plně elektrické SUV v hlasování veřejnosti o nejlepší auto roku pod názvem Dámská autovolenka, jehož se letos zúčastnilo 1 969 žen. Absolutním vítězem pro rok 2024 se se 669 hlasy stalo Volvo EX30.

„Minimalismus. Udržitelnost. Design, skvělé jízdní schopnosti a cena – to jsou vlastnosti, které zaujaly porotu i laickou veřejnost. Ta tomuto elektrickému crossoveru dala nejvíce hlasů, což odpovídá třetině všech odevzdaných hlasů“ řekla ke skvělému umístění Volva EX30 v obou anketách organizátorka ankety a motoristická novinářka Sabina Kvášová.

„Plně elektrické Volvo EX30 jsme představili loni v létě a od té doby je všude ve světě nadšeně přijímáno a je o ně značný zájem. Jen v Česku se za tu krátkou dobu prodalo už 631 vozů. Tento náš nejmenší, nejlevnější a nejemotivnější model nám dělá opravdu velkou radost – jak velkým zájmem ze strany zákazníků, tak i významnými oceněními, například World Urban Car 2024. Upřímně nás těší, že i české řidičky ocenily svým hlasováním v anketě Dámská autovolenka přednosti Volva EX30,“ reaguje na ocenění Petra Doležalová, PR manažerka Volvo Car Česká republika.

Zdroj: VCCR